Tel. 535 855 009     
          Mail info@rehmedis.pl      
.

.
.
Uwaga!

Podnośniki Atlas są objęte Europejskim Prawem Ochronnym:

OHIM 001879271-0001, 

OHIM 00982541-0001.

Jakiekolwiek kopiowanie urządzenia w całości lub fragmentach bez zgody firmy Rehmedis zabronione.

             
 ,.
,
,
,.
,


  STRONA GŁÓWNA                Mini podnośniki Atlas                 Video prezentacje             KONTAKT


                                                                                        

Duży czy Mały?

Który Podnośnik wybrać? Postaramy się pomóc Państwu w podjęciu wyboru.


        Wielkość podnośnika ma znaczenie. Jeśli będzie to podnośnik  przeznaczony do mieszkania, domu, będzie użytkowany w miejscu, gdzie mamy ciasne pomieszczenia z pewnością podnośnik mały będzie tutaj ewidentnym wskazaniem. Seria Atlas to najmniejsze i najlżejsze podnośniki na naszym rynku, które świetnie sprawdzają się w warunkach domowych. Ciasna toaleta, pokój, przedpokój nie stanowi dla nich problemu. Świetnie sprawdzają się w przesiadaniu do samochodu.


       Podnośniki duże (typ Vermeiren 620 i 625) to podnośniki, które ze względu na swe gabaryty, lepiej sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Ich atutem jest obrotowe ramię, co umożliwia obracanie osoby wokół własnej osi w trakcie podwieszenia. Takie rozwiązanie ułatwia przesiadanie, zwłaszcza osób z bardzo dużym stopniem niepełnosprawności (osoby z pełnym niedowładem ciała). Duże podnośniki przede wszystkim wykorzystywane są w placówkach medycznych, szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych czy dużych domach, mieszkaniach - czyli tam, gdzie jest sporo miejsca, na którym można podnośnikiem manewrować.


Manualny czy Elektryczny?

Wiele osób zadaje nam to pytanie.


   Podnośniki serii Atlas mają manualny lub elektryczny system unoszący. Ich wybór zależy od głównego przeznaczenia.

    Podnośnik Manualny (Atlas, Atlas-R) wskazany jest przede wszystkim dla osób, które często są przemieszczane samochodem. Podnośniki te bardzo łatwo i szybko można złożyć i schować w bagażniku. Często podnośniki manualne zamawiają u nas osoby, które już mają podnośnik elektryczny w domu i potrzebują podnośnika bardziej mobilnego, którego będą mogli zabrać ze sobą (wyjazdy do sanatoriów, do rodziny, lekarza, itp). Podnośniki manualne posiadają łożysko oporowe, które umożliwia podnoszenie i opuszczanie osoby niepełnosprawnej bez większego wysiłku w każdych warunkach, oczywiście bez potrzeby prądu elektrycznego.

    Podnośnik z napędem elektrycznym (Atlas-S, Pionizator Atlas-PP) to najlepiej oceniane i najchętniej wybierane podnośniki. 

    Mimo małych gabarytów podnośniki te mają bardzo duży zasięg pracy ramienia, które umożliwia przesiadanie osoby z pozycji niskich (podłoga) i pozycji wysokich (wanna). Posiadają akumulator (3-4 doby pracy). Można przesiadać osobę do samochodu, gdzie nie ma roli czy jest to samochód mały (np.fiat uno, toyota Yaris) lub samochód duży (np.VV Transporter). Podnośniki te również są składane, jednak ich czas składania jest nieco dłuższy jak w przypadku podnośników manualnych.


Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i doradzimy w wyborze odpowiedniego podnośnika.

Tel535 855 009


   Rehmedis       VAT Number  UE 949-144-50-40      Company Number 4114
podnośniki dla niepełnosprawnych | podnośnik dla osób niepełnosprawnych | podnośniki dla chorych |
pionizator rehabilitacyjny | podnośnik łazienkowy | podnośnik wannowy
.
wypożyczalnia podnośników dla niepełnosprawnych | wypożyczalnia rehabilitacyjna | wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego