Tel. 535 855 009     
 .....  Fax  22 35 068 35     
          Mail info@rehmedis.pl      
.

.
.
Uwaga!

Podnośniki Atlas są objęte Europejskim Prawem Ochronnym:

OHIM 001879271-0001, 

OHIM 00982541-0001.

Jakiekolwiek kopiowanie urządzenia w całości lub fragmentach bez zgody firmy Rehmedis zabronione.

               STRONA GŁÓWNA                Mini podnośniki Atlas                 Video prezentacje             KONTAKT


                                                                                                                                                                                


1. Przeznaczenie Podnośników Atlas

      Głównym celem stworzenia Podnośnika Atlas była możliwość sprawnego przesiadania osoby niepełnosprawnej w możliwie każdych warunków mieszkaniowych. Dlatego skoncentrowaliśmy się na tym by urządzenie było niewielkie, składane, lekkie, ale i bezpieczne i stabilne. Dzięki promieniowi skrętu 75cm(Atlas) i 40cm(Atlas-R,S,PP) podnośnikiem można łatwo manewrować w wąskich pomieszczeniach. Szerokość podstawy podnośnika to 40cm, co umożliwia przejazd w najbardziej ciasnych miejscach. Poza standardowym przesiadaniem podnośniki Atlas świetnie sprawdzają się w ciasnych łazienkach, np. przy przesiadaniu na toaletę.
    Przeznaczeniem podnośnika jest także sprawne przesadzenie do i z samochodu oraz możliwość sprawnego złożenia podnośnika, tak by można byłoby go bez problemu włożyć do bagażnika. Wymiary po złożeniu są zbliżone do plecaka lub średniej wielkości torby podróżnej na kółkach.

.

2. Ogólne warunki - dostosowanie mieszkania

      Aby zachować pełną swobodę pracy podnośnika należy zwrócić uwagę na podłogę. Nie powinno być dywanów, progów. Powierzchnia podłogi powinna być możliwie równa, bez uskoków lub dużych kątów nachylenia (pow.5*). Takie wskazania dotyczą nie tylko podnośników Atlas, ale i innych podobnych urządzeń tego typu.

.

 3. Przesiadanie

      Najwygodniej i najsprawniej przesiada się osobę, która jest ułożona w pozycji siedzącej lub w ułożeniu zbliżonym do pozycji siedzącej. Dlatego przesiadanie z wózka do samochodu, na fotel, na łóżko, na toaletę nie stanowi problemu (zobacz - pliki video). Pozostałe warunki dotyczące wanny, prysznica, podłogi są opisane poniżej.

.

4. Przesiadanie do wanny - pod prysznic

      Warunkiem, który umożliwia przesadzanie do wanny, jest umożliwienie wjazdu podstawy pod wannę. Wanna powinna być niezabudowana lub powinno być zrobione miejsce na wjazd podnośnika. Wysokość, jaka powinna być pomiędzy wanną a podłożem to nie mniej niż 12cm. Osoby nie należy przesiadać, gdy wanna jest napełniona wodą. Wanna musi być pusta!
      Takie same zasada przesiadania obowiązują również z prysznicem. Dla wygody wskazane jest by prysznic był bez brodzika, tzn. adaptowany z podłożem.
      Zlecany podnośnik Atlas-S.

.

5. Przesiadanie z podłogi

      Podczas przesiadania z podłogi, osoba powinna być w ułożeniu najbardziej zbliżonym do pozycji siedzącej. Jeśli osoba niepełnosprawna nie jest w stanie utrzymać tułowia, zalecane jest podparcie pleców poprzez klin rehabilitacyjny lub oparcie tułowia, np. o brzeg fotela.
      Zalecany podnośnik Atlas-S

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
Tel535 855 009


                                                 Rehmedis Ltd       VAT Number  UE 949-144-50-40      Company Number 4114